Piknik EKOlogiczny

W poniedziałek 13 września 2021 odbył się piknik ekologiczny organizowany przez PGK Wołów. Udział w imprezie wzięło aż 134 uczniów z 5 szkół Gminy Wołów, a dokładnie z:
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie im. Powstańców Śląskich
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orląt Lwowskich
– Zespół Szkół Publicznych Lubiąż – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubiążu
– Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Starym Wołowie
– Szkoła Podstawowa Im. Królowej Jadwigi w Warzęgowie

Piknik rozpoczął się od krótkiej pogadanki ekologicznej dotyczącej prawidłowej segregacji odpadów. Wszyscy uczestnicy chętnie wzięli w niej udział i odpowiadali na zadawane pytania. Cieszy duże zaangażowanie wszystkich dzieci w tak ważny temat jakim jest ekologia i wspólne dbanie o naszą planetę.

Następnie każdy z uczestników otrzymał kolorowy długopis oraz prosty quiz o tematyce ekologicznej. W trakcie wypełniania prowadzone były animacje przez Wizyta Klauna Żaka – animacje dla dzieci – dmuchańce. Za wypełnienie quizu każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz ulotkę o prawidłowej segregacji. Chcemy aby prawidłowe nawyki zostały z każdym z dzieci już do końca życia.

Następnym punktem imprezy był pokaz pojazdów zajmujących się utrzymaniem czystości w mieście. Ten punkt pikniku wywarł ogromne wrażenie na każdym z uczestników. Ale czy to był koniec pikniku? Nic z tych rzeczy! Na sali trwały kolejne wspaniałe zabawy i animacje prowadzone przez Klauna Żaka. Dodatkowo dzieci mogły korzystać z aż 3 wielkich dmuchańców, natomiast na zewnątrz odbywało się zwiedzanie pojazdów PGK Wołów wraz z robieniem sobie w nich zdjęć.

Na zakończenie imprezy wręczyliśmy aż 30 wspaniałych nagrody za rozwiązanie quizu ekologicznego, takich jak:
– 4 rodzinne vouchery do Kolejkowo
– 4 rodzinne vouchery do Hydropolis Wrocław
– 3 rodzinne vouchery do Kręgielnia Wołów
– 2 gry planszowe dotyczące ekologii
– 5 gier karcianych dotyczących segregacji
– 12 książek dotyczących ekologii.

Wszystkie dzieci piknik opuszczały z uśmiechami na twarzy. Dobra zabawa, fantastyczne nagrody, a przede wszystkim ekologia i segregacja! To na pewno na długie lata pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!

Tworzymy lepsze środowisko!